„Czym różnią się książki? ” –wycieczka do księgarni, poznanie pracy księgarza.

„Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie,

po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej

i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń.

One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie,

one uskrzydlą rozum i serce uczuciem

miłości dla świata, dla człowiek”.

(Maksym Gorki)

We wtorek 5 lutego 2019 r. 6 latki z grupy X i XI wybrały się na wycieczkę do księgarni,celem której było zapoznanie z wyglądem, wyposażeniem i przeznaczeniem księgarni, poznanie pracy księgarza, przypomnienie zasad właściwego zachowania się w miejscu publicznym.

Panie bardzo miło przywitały przedszkolaków i opowiedziały, jakim sklepem jest księgarnia, kto do niej przychodzi i co kupuje. Podczas naszej wizyty dowiedzieliśmy się również, że każda książka w księgarni ma swoje miejsce na poszczególnych półkach. Wszystkie książki mają swoje działy tematyczne dzięki czemu łatwo możemy znaleźć tę książkę, której szukamy. Pani przedstawiła  nam ciekawe pozycje książkowe dostosowane do wieku dziecka przedszkolnego.

Okazało się, że dzieci doskonale się orientują i nie raz z rodzicami kupowały kolorowanki czy książeczki z bajkami. Dzieci wysłuchały też bajki czytanej przez Panią. Zadawały mnóstwo pytań na temat pracy księgarza. Na zakończenie naszej wizyty serdecznie podziękowaliśmy Pani za miłe przyjęcie oraz przybliżenie nam informacji o książkach. Obiecaliśmy, że nie jest to nasza ostatnia wizyta i jeszcze na pewno nie raz to miejsce odwiedzimy.

Dzieci otrzymały na pamiątkę długopisy, które to już niedługo przydadzą się w szkole oraz zostały poczęstowane słodkimi cukiereczkami. Wycieczka bardzo się dzieciom podobała, za co jeszcze raz, serdecznie dziękujemy Paniom z Księgarni w Wysokiem Mazowieckiem za tak miłe spotkanie.

Grupa X

Grupa XI