Strona główna

Tam, gdzie baśnie, bajki i bajeczki

 5 lutego przedszkolaki  z grupy XIII  w ramach realizacji programu preorientacji zawodowej dla przedszkola „W świecie zawodów” i udziału naszej placówki w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odwiedziły bibliotekę Zespołu Szkół Miejskich w naszym mieście.Celem wycieczki było poznanie pracy bibliotekarza, kształtowanie  i rozwijanie zainteresowań czytelniczych; wyrabianie  u dzieci  prawidłowego nawyku korzystania z książek  oraz wzbogacenie słownictwa  dotyczącego tematu Biblioteka.

 Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem rozglądały się po  magicznym miejscu, jakim jest biblioteka.Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale  dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Dzieci miały możliwość zapoznania się z wielkim księgozbiorem biblioteki.Dowiedziały się,co należy zrobić żeby zostać  czytelnikiem biblioteki (nawet wtedy, kiedy nie umie się jeszcze czytać). Poznały zasady zachowania obowiązujące wszystkie osoby korzystające z biblioteki i czytelni. Wszystkim  bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki z bajkami, wierszami i opowiadaniami. Przedszkolaki z chęcią oglądały książeczki wypatrując w nich swoich ulubionych bohaterów. Dowiedziały się też, na czym polega praca bibliotekarza i dlaczego komputer tak bardzo ułatwia jego pracę.

Na prośbę dzieci w bibliotece została założona karta czytelnicza na nazwisko wychowawczyni. Przedszkolaki same wybrały i wypożyczyłydwie książki z bajkami. Obiecały pani bibliotekarce, że będą raz w miesiącu wypożyczać książki aby dorośli mogli je czytać im w przedszkolu. 

Na zakończenie tak miłej wizyty w bibliotece  dzieci zogromną uwagą wysłuchały bajki pt. „Mały pirat” czytanej przez panią bibliotekarkę Alicję Puławską.

 Przedszkolaki z grupy XIII wraz z wychowawczynią  serdecznie dziękują pani Alicji Puławskiej za rozbudzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych i przemiłą atmosferę.

 Drodzy Rodzice!

Najskuteczniejszym sposobem wychowania czytelnika na całe życie jest głośne czytanie dziecku dla przyjemności.