Miejsce niezwykłe

Dnia 8  lutego 2019 r. przedszkolaki z grup II, IV i VIII były na ciekawej wycieczce w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Głównym celem było zwiedzenia budynku opery i obejrzenie ciekawego przedstawienia muzycznego pt. „Adonis ma gościa”.

Spektakl opowiada o spotkaniu  dwóch odmiennych osobowości: Adonisa - przepięknej, ale zadufanej w sobie, rozkapryszonej papugi  i Węgla- czarnej, pospolitej , ale jakże wolnej wrony. Początkowo zwierzęta z zupełnie różnych światów nie mogą znaleźć wspólnego języka, jednak kolejne zdarzenia sprawiają, że ptaki zaprzyjaźniają się. Sztuka ukazuje nam, że każdy z nas jest inny, każdy z nas może też pomóc drugiemu, aby wspólnie osiągać wielkie rzeczy.

Dzieci z zainteresowaniem podziwiały grę aktorów, ich kostiumy oraz scenografię. Dużo pozytywnych przeżyć młodym widzom dostarczyła oprawa muzyczna zespołu muzyków Opery i Filharmonii Podlaskiej. Przedszkolaki miały możliwość włączenia się w spektakl, gdyż aktorzy zachęcali do tańca, rozmowy, żywej reakcji na odgrywaną sztukę.

Wspaniałe humory, pozytywne przeżycia na długo pozostaną w dziecięcej pamięci.