Strona główna

Dzień Kota

     Dnia 15 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Dzień Kota”, bo kto z nas nie lubi kotków – uroczych mruczków o miłym futerku! 

     Z tej okazji dla naszych przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Dzieci przebrane za kotki uczestniczyły w wesołych „kocich zabawach” np. odgadywały, z jakiej bajki pochodzi kot, kto szybciej wypije koci przysmak- czyli mleko, kto pierwszy złapie myszkę, zwijały kłębek wełny, łowiły rybki, układały kocie puzzle.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miałcząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko. Przedszkolaki  tańczyły ze swoimi pupilkami przy muzyce, słuchały wierszy, z których dowiedziały się, że nie wszystkie koty są milusińskie, że bywają także groźne i niebezpieczne. Dzieci śpiewały znane piosenki o kotkach oraz oglądały ilustracje przedstawiające puszyste zwierzątka.

Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i na pewno długo będą miały to spotkanie w pamięci.