Koty bajkowe, koty domowe ........

Koty bajkowe, koty domowe, dachowce, salonowce, koty bezdomne, pomoc kotom i ich prawidłowe żywienie to główne tematy obchodów "Światowego Dnia Kota" w Przedszkolu Miejskim nr 2

17 lutego na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Kota. Święto to powstało, by podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwić ludzi na często trudny koci los i przypomnieć, jak ważne jest niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które kiedyś miały dom, ale go straciły.

Dzieci z grup X, XI, XII  podczas zabawy udowodniły, że nie tylko są wrażliwe na los zwierząt zimową porą, ale również dużo wiedzą na temat kotów.  Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów nadając im imiona, rozwiązywały zagadki o najpopularniejszych bajkowych kotach, słuchały wiersza ” Kotek”, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko. Podczas wesołych konkurencji dzieci pokazały że  potrafią dorysować kotom ich "kocie atrybuty", czyli ogon, uszka, wąsy i pazurki;  ułożyły puzzle z kotami ze znanych dziecięcych bajek, wzięły udział w "polowaniu" na myszkę, którą musiały upolować za pomocą włóczki,  oraz udowodniły, że mleko to nie tylko przysmak kota, ale i wszystkich przedszkolaków - nawet jeżeli trzeba je wypić przez  rurkę.
Celem spotkania było propagowanie zasad opieki nad kotami, podkreślenie znaczenia kotów  w życiu człowieka oraz  zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.