Po co istnieją banki?

1 marca 2019 r w ramach realizacji programu „W świecie zawodów” 6 latki z grupy XII i XIII poznały kolejny zawód wykonywany przez ludzi w naszym mieście, a mianowicie odwiedziły PKO Bank Polski przy ulicy Ludowej i poznały zawody: kasjera, dysponenta, doradcy, asystenta.

Bank to bardzo potrzebna i ważna instytucja. Z jednej strony pomaga w oszczędzaniu pieniędzy, bo możemy w nim założyć np. lokatę, z drugiej strony wspiera swoich klientów udzielając im pożyczek lub pomagając mądrze zarządzać pieniędzmi. Aby wszystko działało bez zarzutu potrzebni są odpowiednio przygotowani ludzie – pracownicy banku, których poznali przedszkolacy podczas wycieczki.

Po wejściu do banku powitał nas Pan Dariusz Fiłon – wicedyrektor, który opowiedział dzieciom o historii Banku PKO i pani Katarzyna Jabłońska, która zaprosiła dzieci na te miłe i ciekawe spotkanie. Następnie Pan Fiłon oprowadził dzieci po banku i pokazała stanowiska pracy oraz zapoznał ze swoim miejscem pracy. Dzieci poznały osoby pracujące w dziale obsługi. Miła Pani wyjaśniła dzieciom jakie są różne formy płatności i co to jest konto bankowe oraz jak ważne są karty bankomatowe we współczesnym świecie. Dzieci dowiedziały się też jakie są różne formy płatności, podkreślono znaczenie konta bankowego i karty bankomatowej we współczesnym świecie.

Następnie Pani Katarzyna zaprowadziła dzieci na zaplecze, gdzie dowiedziały się w jaki sposób przelicza  się banknoty i za pomocą jakiego  urządzenia można sprawdzić, czy dany banknot nie jest fałszywy – co wzbudziło w dzieciach ogromne zainteresowanie. 6 latki miały również możliwość obsługi maszyn do liczenia monet i banknotów.  Ciekawostką dla dzieci był bankomat, ponieważ przedszkolacy dowiedziały się skąd w tym urządzeniu w ścianie biorą się pieniądze. Zrozumiały, że pieniążki pochodzą z pracy ich rodziców. 6 latki zrozumiały też jak ważna jest praca ludzi pracujących w banku i jak ogromną rolę w ich pracy pełni komputer.

Przedszkolacy podziękowały za wycieczkę i wręczyły pani słodki upominek, który kupiły po drodze do banku. Dzieci  zadowolone wróciły do przedszkola z upominkami jakie otrzymały od Dyrektora banku.

Dziękujemy wszystkim pracownikom Banku PKO w Wysokiem Mazowieckiem za tak miłe  przyjęcie nas.

Grupa XII

Grupa XIII