Owocowy cudak- pyszne zajęcia z innowacji kulinarnej w grupie IV

Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce- nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim-  zawierają mnóstwo witamin oraz wzmacniają nasz organizm.  W ramach kolejnych zajęć z innowacji kulinarnej każdy przedszkolak ułożył z owoców swojego własnego „owocowego cudaka”. Zajęcia były też okazją do utrwalenia nazw i wyglądu owoców.

Z mandarynek, bananów, pomarańczy, jabłek, ananasa oraz granatu poswatały wspaniałe ludziki do zjedzenia., które były pyszne nie tylko dlatego, że ułożone były ze słodkich owoców ale również dlatego, że dzieci przygotowały je samodzielnie. Nie trzeba było przedszkolaków namawiać  do ich zjedzenia, cudaki zniknęły w mig w brzuszkach dzieci. Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.