Basiowy bal pasiastych

W Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem już po raz kolejny 22 lutego 2019 roku odbyła się Basiowa zabawa z paskami. Basia to bohaterka serii opowiadań autorki popularnych książek dla dzieci – Zofii Staneckiej, z kolei ilustracje przygotowała wybitna ilustratorka młodego pokolenia – Marianna Oklejak. Dziewczynka ma pięć lat i tak jak zaproszeni goście chodzi do przedszkola. Ma też swoją rodzinę i mnóstwo codziennych przeżyć, jak każde dziecko. O jej przygodach można przeczytać w cyklu ciekawych książeczek.

Sympatycy i przyjaciele spotykają się na Basiowych Balach Pasiastych W naszym przedszkolu również została zorganizowana taka zabawa z paskami. Dlaczego paski? Otóż Basia bardzo lubi ten wzór i najczęściej chodzi ubrana w takie właśnie, pasiaste sukienki i bluzeczki. Nosi pasiaste ubrania o każdej porze roku. Na imprezie wszyscy też byli ubrani w paski. W trakcie uroczystości w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” u nas również nie zabrakło interesującej lektury zarówno dla młodego, jak i nieco starszego pokolenia. Fragment książki „Basia i słodycze” przeczytała wszystkim obecnym nasza pani dyrektor Anna Tymińska. Oczywiście nie zabrakło podchwytliwych pytań prowadzących i wyczerpujących odpowiedzi młodych odbiorców na temat utworu. Uroczystość uświetniły najciekawsze zabawy taneczne i integracyjne Basiowe tańce-łamańce. Przedszkolaki mogły się także wykazać swoim refleksem i wiedzą podczas rozwiązywania zagadek o przedmiotach z najbliższego otoczenia Basi. Uczestnicy zabawy z przyjemnością i ogromną satysfakcją sprawdzili swoje zdolności w kolorowaniu postaci Basi, segregowaniu obrazków ze zdrową i niezdrową żywnością, quizie o zdrowiu.

Czy dzieciom podobała się zabawa? Wystarczy spojrzeć na wszystkie uśmiechnięte buzie i zachwycone oczka – one mówią same za siebie. Przy dźwiękach piosenki „Cukierki, cukierki” dzieci w korowodach grupowych z cukierkiem w ręku rozjechały się do sal.