Wizyta policjantów w grupie VIII

11 marca wysokomazowieccy policjanci odwiedzili dzieci z grupy VIII. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa w domu, na podwórku i w drodze do przedszkola. Najmłodszych najbardziej ucieszyła prezentacja sprzętu policyjnego. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jednię oraz o korzyściach płynących z noszenia elementów odblaskowych.

Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród średniaków opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci dowiedziały się czym na co dzień zajmują się stróże prawa oraz w jaki sposób mogą poznać, że mają do czynienia z policjantem. Równie wielkie zainteresowanie wywołała prezentacja sprzętu policyjnego: czapek, tarcz do zatrzymywania pojazdów, kajdanek, pałek służbowych.

Dzieci miały możliwość jazdy „jeździkami”, przymierzenia kamizelki odblaskowej czy czapki. Na koniec spotkania średniaki otrzymały pamiątkowe kolorowanki oraz słodkie niespodzianki.