Spotkanie z muzykiem w grupie VIII

5 marca dzieci z  grupy VIII miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z muzykiem, a przy okazji tatą Basi – panem Bogusławem Doroszkiewiczem, który na żywo zaprezentował brzmienie gitary.  Podczas tego spotkania dzieci miały możliwość zobaczyć, usłyszeć, poznać budowę oraz dźwięk tego instrumentu.

Przedszkolaki zaznajomiły się  z elementami składowymi tego wspaniałego instrumentu, a także ze sposobem gry na nim. Oprócz tego zaproszony gość zaprezentował między innymi kilka utworów muzycznych z repertuaru dziecięcego, a także kilka bardzo wesołych, wpadających w ucho śpiewanych rymowanek. Wszystkie przedszkolaki z towarzyszeniem nowo poznanego instrumentu wspólnie śpiewały lubiane i znane im piosenki oraz tańczyły wspólnie w parach i kółeczkach.

Tego typu zajęcia powodują niesamowitą radość u dzieci, ale także wiele uczą. Oby więcej spotkań z tak wspaniałymi ludźmi z pasją.