Wycieczka do księgarni BookBook

W ramach tematyki tygodnia o bajkach i baśniach dzieci z grupy VIII wybrały się na wycieczkę do księgarni BookBook. Celem wyprawy było zachęcenie dzieci do sięgania po ciekawe książki, zapoznanie z pracą księgarza oraz wyposażeniem księgarni.

Już na samym wejściu powitały nas uśmiechem dwie miłe panie księgarki, które z wielką chęcią i pasją oprowadzały po zakamarkach księgarni i opowiadały o poszczególnych działach: literatura piękna, fantastyka, literatura kobieca, przewodniki, literatura dziecięca. I to właśnie ta ostatnia najbardziej przyciągnęła uwagę czterolatków. Pani księgarka przeczytała dzieciom bajkę o „Jasiu i Małgosi”. Następnie średniaki wraz z wychowawczyniami  zakupiły książkę z 50 bajkami, której obiecały codziennie słuchać. Radość dzieci była wielka, kiedy zobaczyły zbliżające się do nich panie z koszykiem cukierków oraz kolorowymi długopisami.

Myślę, że dzieciom na długo utkwi w pamięci taka wartościowa i pouczająca wycieczka, a rodziców zachęci do codziennego czytania swoim dzieciom.