Strona główna

Bezpieczny i zdrowy przedszkolak to prawdziwy Polak

28 marca 2019r w  już po raz ósmy w naszym przedszkolu odbył się powiatowy konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowiu pod hasłem „Bezpieczny i zdrowy przedszkolak to prawdziwy Polak".  W konkursie wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn reprezentujących sześciolatki z: Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Szepietowie, Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Szepietowie, Gminnego Przedszkola w Czyżewie, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kuleszach Kościelnych,  Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w  Jabłonce Kościelnej oraz sześciolatki z naszego przedszkola Współorganizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, które było fundatorem wszystkich nagród.

 Wśród przybyłych gości obecni byli: przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem: inspektor zespołu do spraw profilaktyki społecznej i nieletnich Pani Anna Rytel, asp. sztab Dariusz Wojtkowski, kierownik żywienia z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wysokiem Mazowieckiem Pani Zofia Sokolik, przedstawiciel Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem Michał Chojak oraz przedstawiciel Rady Rodziców Justyna Grochowska, którzy zasiadali w komisji konkursowej. Ideą konkursu było utrwalenie wiadomości na temat bezpieczeństwa podczas zabaw i zajęć w domu, przedszkolu i na podwórku,  sprawdzenie wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach, wyrabianie odpowiedniego zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia,  promowanie bezpiecznego oraz zdrowego stylu życia oraz nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków. Konkurs składał się z trzech etapów: sprawdzenie wiedzy prozdrowotnej oraz zasad bezpieczeństwa wśród dzieci, konkurencje ruchowe oraz konkurencja kulinarna.

Przedszkolaki w trakcie rożnego rodzaju konkurencji wykazały się duża znajomością zasad bezpieczeństwa i zdrowia. Każda drużyna biorąca udział w konkursie miała też możliwość zaprezentowania swojej wiedzy na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa i zdrowia w formie krótkich scenek dramowych. Dzieci wykazały się również wiedzą na temat zdrowego odżywiania i doskonale wiedzą, że bezpieczny i zdrowy przedszkolak to prawdziwy Polak. Wszystkie odpowiedzi dzieci były analizowane i oceniane przez komisję. I miejsce otrzymała drużyna z z naszego przedszkola, II miejsce drużyna z Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Szepietowie, III miejsce drużyna z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kuleszach Kościelnych . Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dla wszystkich zespołów pamiątkowych pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych. Gościom za przybycie zostały wręczone podziękowania. Konkurs przebiegał w atmosferze radości i dał dzieciom wiele satysfakcji ze zdobytych nagród.

Na zakończenie na dzieci czekał smaczny poczęstunek, ufundowany Spółdzielnię Mleczarską Mlekovita. Wszystkim placówkom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.