Grupa III na niebiesko

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu obchodzony jest w dniu 2 kwietnia. Tego dnia każdy może wyrazić swoją solidarność osobom z autyzmem, dzięki ogólnoświatowej akcji „Na niebiesko dla autyzmu”.

Autyzm nie jest chorobą lecz zaburzeniem, które powoduje różnego rodzaju dysfunkcje i inne postrzeganie świata. Szansą dla dzieci z autyzmem jest wczesna diagnoza i systematyczna terapia. Wcześnie podjęta terapia umożliwia oraz ułatwia integrację dziecka w grupie rówieśniczej oraz funkcjonowanie w codziennym życiu.

Przedszkolaki z grupy III postanowiły włączyć się w akcję i spędzić ten dzień na sportowo. Radości i uśmiechów nie było końca. Pamiętajmy! Od najmłodszych lat uczmy nasze pociechy wrażliwości do drugiego człowieka.