Z wizytą w kwiaciarni

Przedszkolaki z grupy X wspólnie z nauczycielkami odwiedziły kwiaciarnię Państwa Żebrowskich. Celem naszej wycieczki było poznanie zawodu kwiaciarki. Panie w kwiaciarni pokazały nam najpiękniejsze kwiaty wiosenne w różnych kompozycjach, opowiedziały dzieciom także o wielu gatunkach kwiatów oraz sposobach ich pielęgnacji.

Przedszkolaki dowiedziały się również, jak tworzy się kompozycje kwiatowe. Poza kwiatami dzieci miały możliwość zapoznania się z innymi akcesoriami dostępnymi w kwiaciarni. W kwiaciarni zakupiliśmy też nasiona kwiatów, z których to założyliśmy przedszkolny ogródek na parapecie naszej sali.
Obcowanie z kwiatami czy rozmowy o roślinach z pewnością na długo zapadną w pamięć najmłodszym.