Z wizytą w Banku Spółdzielczym

6-latki z grupy X odwiedziły oddział Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem. Dzięki uprzejmości pracowników dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda praca w takiej instytucji na co dzień. Przedszkolaki zapoznały się z historią pieniądza oraz ideą oszczędzania. Pani Rydzewska- pracownik banku opowiedziała nam o swojej pracy i innych pracowników banku. Dzieci z zaciekawieniem słuchały tych opowieści. Dowiedzieliśmy się gdzie są przechowywane pieniądze, poznaliśmy zasady działania bankomatu i kart kredytowych.

Na koniec dzieci dostały drobne upominki i czas było wracać do przedszkola.  Spotkanie sprawiło wszystkim dużo radości i zadowolenia.

Myślimy, że warto już najmłodszych przedszkolaków wprowadzać w świat finansów, gdyż idea mądrego gospodarowania pieniędzmi zaowocuje w przyszłości trafnymi decyzjami finansowymi.