Grupa III z wizytą u weterynarza

Przedszkolaki z grupy III w ostatnim tygodniu poznawały zwyczaje zwierząt wiejskich oraz znaczenie hodowli zwierząt dla ludzi. Podsumowując tydzień postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę do Gabinetu Weterynaryjnego.

Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i potrzebują leczenia. Na początku wizyty przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny. Pani weterynarz wytłumaczyła na czym polega jej praca, opowiedziała o pielęgnacji zwierząt, jak się je bada i leczy oraz jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji ze zwierzętami. Następnie maluszki mogły obejrzeć narzędzia medyczne potrzebne do bania zwierząt.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w spotkaniu oraz opowiadały o swoich pupilach.