Grupa czterolatków z wizytą u weterynarza

Dnia 12 kwietnia dzieci z grupy VIII wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego „Cztery Łapy”. Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza.

Lekarz weterynarii – pani Iwona Choińska opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt i z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia kliniki. Pani Iwonka opowiedziała przedszkolakom, do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Ogromne wrażenie zrobiła na dzieciach profesjonalna sala operacyjna dla zwierząt. Średniaki brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.

Na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało notes, w którym będzie mogło notować stan zdrowia swojego pupila.Cała nasza grupa pięknie dziękuje pani Iwonce za to interesujące i pouczające spotkanie!