Wizyta pani pielęgniarki w grupie VIII

Dnia  18 marca do grupy VIII zawitała  pani Agnieszka Porowska (mama Ani), która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w Szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem na oddziale urazowo – ortopedycznym.  Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.

Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Pani Agnieszka zademonstrowała średniakom  niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła w nas zainteresowanie, natomiast strzykawka (choć bez igły i w opakowaniu)– lęk.

Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty naklejki – dzielnego pacjenta oraz notesy i kolorowanki. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.