Mali przyjaciele przyrody – konkurs przyrodniczy

25 lutego przedszkolaki z grupy V, VI i VII (pięciolatki) wzięły udział w Międzygrupowym Konkursie Przyrodniczym pt. „Mali przyjaciele przyrody”. Celem zmagań konkursowych było wspieranie i rozwijanie uzdolnień i zainteresowań przedszkolaków, rozwijanie ciekawości poznawczej i twórczego działania w zakresie nauk przyrodniczych oraz pogłębianie wiedzy w tym zakresie. Pięciolatki miały okazję zmierzyć się w różnych konkurencjach tj. „Rozpoznaj za pomocą dotyku”, Rozpoznaj za pomocą smaku”, „Zagadki słowne”, „Ułóż puzzle”, „Test wiedzy”, „Zgadnij czyj to głos”, „Segregowanie śmieci”, „Odgadnij jakie to zwierzę”, „Na ratunek rybkom” oraz „Brudna woda”.

Do każdej z konkurencji typowani byli inni przedstawiciele z poszczególnych grup dzięki czemu każdy mógł wziąć udział w konkursie. Po zliczeniu wyników Jury jednogłośnie oznajmiło, że wszystkie grupy wykazały się wiedzą i umiejętnościami na wysokim poziomie, a wszystkim uczestnikom konkursu należy się 1 miejsce oraz dyplom Małego przyjaciela przyrody. Serdecznie gratulujemy Małym przyjaciołom przyrody.Uśmiech