Pięciolatki przywołują Wiosnę!

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody.  Dzieci  podlewały   wiosenne  kwiaty – żonkile, hiacynty i  cebule, z  których  wyrastał  szczypiorek.  Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.

Jak co roku, 21 marca przedszkolaki z naszego przedszkola spotkały się w barwnym i dobrym humorze w celu powitania nowej pory roku. Każde dziecko w tym dniu miało kolorowy strój symbolizujący wiosnę. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia, budzą się zwierzęta, rośliny a my tego dnia chcieliśmy obudzić Wiosnę. O godzinie 930 wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi Paniami zebrały się na przedszkolnym holu, aby powitać Panią Wiosnę. W tym roku część artystyczną przygotowały utalentowane pięciolatki z grupy VII, które miały okazję przywoływać Wiosnę wierszykami, piosenkami, głośnymi okrzykami oraz pięknymi tańcami. Na przedszkolnej scenie dzieci miały okazję zobaczyć swoich kolegów i koleżanki w rolach: jeża, zająca, misia, jaskółki, wiewiórki, ogrodników, bociana, pszczółek, motylków, kwiatków, wiatru, bałwana, żabek, słońca, chmury, czarodzieja, Pani Zimy oraz samej Pani Wiosny!