Zajęcia otwarte z psem i Panią Wiosną.

Dnia 25 kwietnia w grupie VII odbyły się zajęcia otwarte, na które zostali zaproszeni nie tylko rodzice i nauczyciele.. ale także pies i Pani Wiosna! Celem zajęć było przede wszystkim budowanie pozytywnych relacji w kontaktach między dziećmi i rodzicami oraz między dziećmi a zwierzęciem. Zajęcia zaczęły się typowo – od powitania, a następnie przeszliśmy do czytania wiersza oraz do odpowiadania na pytania na jego podstawie.

Kolejnym etapem zajęć była gra dydaktyczna pt. „Droga pieska do Pani Wiosny”. Dzieci miały za zadanie wykonanie 6 zadań umieszczonych na zaczarowanych kwiatach. Przedszkolaki w mniejszych grupach oraz indywidualnie układały wiosenne puzzle, dopasowywały wyrazy, dzieliły na sylaby, bawiły się z chustą animacyjną oraz odgadywały, co jest prawdą, a co nie. Punktem kulminacyjnym zajęć był specjalny gość.. no i zaczęła się zabawa! Gościem był znany już dzieciom z częstych wizyt w przedszkolu pies o imieniu Benio oraz jego opiekunka Pani Beata Kaczyńska. Benio zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Kolejną niespodzianką była wizyta i pogadanka samej Pani Wiosny, która również wywołała uśmiech na twarzy pięciolatków. Po pełnych wrażeń zajęciach dzieci pożegnały się z gośćmi oraz otrzymały nagrody.