Jak powstała czekolada? – słodka wizyta 6 latków w pijalni czekolady Wedla w Warszawie.

W dniach 24 i 26 kwietnia 6 latki z grupy X, XI, XII i XIII były na wycieczce w Warszawie. Nasza wizyta rozpoczęła się od  zwiedzania gabinetu historycznego Jana Wedla, który zbudował Fabrykę przy ul. Zamoyskiego i przeszedł do historii firmy jako zaangażowany społecznie innowator.

Na wstępie dzieci wzięły udział w krótkiej lekcji i poznały historię powstania fabryki Wedla, która rozpoczęła się w 1851 roku, gdy Karol Wedel otworzył  pierwszy sklep. Dowiedziały się, że jest trzy rodzaje czekolady: biała, gorzka i mleczna. Miały też okazję zobaczyć i dotknąć owoce kakaowca, które są podstawowym składnikiem do produkcji czekolady. Wysłuchały krótkiej informacji o tym jak przebiega proces produkcji czekolady oraz innych czekoladowych przysmaków.

Następnie dzieci zostały poczęstowane  deserem czekoladowym i uczestniczyły  w warsztatach polegających na własnoręcznej dekoracji torcików wedlowskich. Przedszkolaczki z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w małych cukierników i przepięknie ozdobiły czekoladowe krążki. Na koniec każdy z uczestników został obdarowany słodkim upominkiem.

Kolejnym etapem wycieczki był spacer po Zoo w Warszawie. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Tylko tu dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu z dziko żyjącymi zwierzętami. Największym zainteresowaniem cieszyły się hipopotamy, żyrafy, goryle i lwy. Wysłuchaliśmy też pięknego koncertu w ptaszarni, gdzie ukryły się przepiękne gatunki ptaków.

Zmęczeni, ale bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia 6 latki wróciły do domu.

Grupa X i XII

Grupa XI