Trzylatki u strażaków

10 maja dzieci z grupy III wybrały się na wycieczkę do Powiatowej Straży Pożarnej   w Wysokiem Mazowieckiem. W trakcie spotkania strażacy zapoznali dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w trakcie pożaru, burzy czy wypadku. Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również są wzywani do różnego rodzaju wypadków.

Dzieci poznały również urządzenia komputerowe, które wykonywane są w codziennej pracy naszych bohaterów. Największą atrakcją była jednak możliwość obejrzenia od środka wozu strażackiego a także przymierzenie elementów garderoby jaką wkładają strażacy wyjeżdżając na akcję.

Przedszkolaki były bardzo zafascynowane wycieczką. Mamy nadzieję, że dzisiejsze wyjście zostanie na długo w pamięci naszych pociech.