Kochanym Rodzicom

„Bycie rodzicem to duże wyzwanie. Radosne chwile przeplatają się rezygnacją, szczęście ze zmęczeniem, a łzy wzruszenia z frustracją. Każdemu rodzicowi zależy na szczęściu ich dzieci i na tym, aby wyrosły one na wspaniałych i dobrych ludzi”

Mama - to dzięki niej jesteśmy na świecie. Często brakuję nam słów, aby opisać kim ona dla nas jest i co do niej czujemy. Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też co roku w naszym przedszkolu nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Rodziny.

Z tej właśnie okazji 6 latki z grupy X słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Swój występ rozpoczęły przywitaniem gości. Następnie były wiersze, piosenki, tańce oraz życzenia dla kochanych rodziców. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno-muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.