Spotkanie z policjantem w grupie IV

W ramach „spotkań z zawodami”  dzieci z grupy IV odwiedzili wysokomazowieccy policjanci. Przedszkolaki bez trudu rozpoznały jaki zawód reprezentują zaproszeni goście.

Policjanci przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz  drodze do przedszkola. Zarówno chłopcy jaki i dziewczynki mogli przymierzyć policyjne kamizelki, czapki oraz obejrzeć z bliska „lizak” służący do kierowania ruchem. Najciekawszy okazał się sprzęt służący do praktycznego utrwalenia wiedzy dzieci, który policjanci przynieśli ze sobą, a więc: samochodziki, sygnalizacja świetlna, przejście dla pieszych.

Dzieci utrwaliły znaczenie świateł sygnalizatora, wygląd znaku przejścia dla pieszych oraz właściwe przechodzenie na drugą stronę ulicy. Przedszkolaki zrozumiały dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków. Na koniec spotkania policjanci rozdali dzieciom kolorowanki. Wizyta przedstawicieli policji na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci, a co najważniejsze pozostawiła nam ogromną wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa.