Poznajemy zawody- spotkanie z pielęgniarką

W kwietniu do naszej grupy zawitała pani Zuzanna Faszczewska (mama Kuby) pielęgniarka Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Podczas spotkania  dzieci zapoznały się z wyglądem stroju oraz obowiązkami pielęgniarki. Pani pielęgniarka  opowiadając o swoich obowiązkach demonstrowała różne akcesoria, takie jak: różnego rodzaju strzykawki, zestaw do kroplówek, bandaże, plasterki, probówki do pobierania krwi ciśnieniomierz, czepek pielęgniarski.

Dzieci poznały również sposoby dbania o własne zdrowie, mogły również dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat pracy pielęgniarki oraz przełamać lęk przed zabiegami medycznymi. Pani Zuzanna zaprezentowała nam wybrane zabiegi pielęgniarskie: mierzenie ciśnienia tętniczego krwi, zakładanie opatrunku, bandażowanie.

Dużą atrakcją była możliwość noszenia plasterków i opatrunków wykonanych przez panią pielęgniarkę.
            Wszystkie przedszkolaki otrzymały od gościa niespodzianki: kolorowanki, lizaki z witaminami oraz naklejki – DZIELNY PACJENT. Serdecznie dziękujemy pani Zuzannie za przybycie do naszego przedszkola, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.