Wycieczka przedszkolaków z grupy IV do Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem

W ramach poznawania przez przedszkolaków zawodów odwiedziliśmy Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w naszym mieście.

Pierwszym zawodem jaki poznały dzieci był technik hotelarstwa. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć recepcję hotelu, hotelowy pokój, przymierzyć ubrania służbowe technika hotelarstwa, ale największą atrakcją okazała się przejażdżka wózkiem na bagaże. Dzieci mogły również sprawdzić się w roli gościa restauracji oraz kelnera.

Kolejnym zawodem z jakim spotkaliśmy się tego dnia był kucharz. Uczniowie tego właśnie profilu wspólnie z dziećmi przygotowali zdrowy i pyszny sok. Oprócz tego dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące sprzętu, jaki można znaleźć w kuchni, utrwaliły zasady kulturalnego zachowana się przy stole oraz same uczyły się właściwego nakrywania do stołu.

Dziękujemy pani Agnieszce Kaliszczyk oraz jej uczniom za tak miłe przyjęcie.