Wizyta pielęgniarki w grupie IV

Dnia 7 maja do grupy czwartej zawitała zaproszona przez nas babcia Oskara. Wizyta była zaplanowana ze względu na wykonywany przez nią zawód- pielęgniarki. Pani Mazurkiewicz na co dzień wykonuje swą pracę w miejskim szpitalu.

Pani pielęgniarka opowiadała dzieciom na czym polega jej praca, demonstrowała na dzieciach sposób w jaki należy wykonać opatrunek. Przyklejała „ dzielnym pacjentom” kolorowe plasterki oraz naklejki. Tłumaczyła małym pacjentom, że zastrzyki chodź są bolesne to pomagają odzyskać zdrowie kiedy jest się chorym. Dzieciaczki z ogromnym zaciekawieniem słuchały Pani pielęgniarki. Zgodnie oświadczyły, iż od tej pory nie będą bać się szpitala i iniekcji. Po wszystkim dała dzieciom słodkie upominki i naklejki. Przedszkolaki z grupy IV odwdzięczyły się również słodkim prezentem.