Strona główna

„Moje miasto - mój powiat - moja Ojczyzna” – 4 edycja konkursu

30 maja 2019r.  po raz czwarty w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem odbył się powiatowy konkurs wiedzy pod hasłem „Moje miasto - mój powiat - moja Ojczyzna".

W konkursie wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn reprezentujących  sześciolatki z: Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Szepietowie, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kuleszach Kościelnych, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Jabłonce Kościelnej, Przedszkola Miejskiego Nr 1 „Świat Malucha” w Wysokiem Mazowieckiem, Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Szepietowie oraz z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Współorganizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, które było fundatorem nagród.

 W jury konkursu zasiedli: pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury – Pan Kazimierz Dąbrowski, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 – Pani Agnieszka Faszczewska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Agnieszka Zgierun. Konkurs składał się z ośmiu konkurencji – scenki dramowej, quizu o Polsce, rozpoznawaniu melodii, skojarzenia, puzzle, miejsca na mapie, konkurencji plastycznej i sportowej, znajomości legend. Drużyny wykazały się ogromną wiedzą na temat swego miasta oraz kraju, w którym żyjemy, pomimo iż mogło się wydawać, że będzie to bardzo trudna tematyka dla osób w tak młodym wieku. Wszystkie odpowiedzi dzieci były analizowane i oceniane przez komisję. I miejsce otrzymała drużyna z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, II miejsce drużyna z Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Szepietowie, a III miejsce przypadło drużynie z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Jabłonce Kościelnej. Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dla wszystkich zespołów pamiątkowych dyplomów, pucharów i nagród rzeczowych. Gościom za przybycie zostały wręczone podziękowania. Konkurs przebiegał w atmosferze radości i dał dzieciom wiele satysfakcji ze zdobytych nagród.