Ludzie listy piszą a listonosz nosi

„Dzisiaj się drogie dzieci dowiecie

jak trafiają listy do ludzi na całym świecie.

Nadawca pisze list i go adresuje,

do osoby, której wiadomość wysłać planuje.

Następnie znaczek przykleja na górze koperty w rogu prawym

i podąża z listem na pocztę krokiem żwawym…”

9 maja 2019 r w ramach realizacji programu „W świecie zawodów” 5-6- latki z grupy XIII poznały kolejne zawody wykonywane przez mieszkańców naszego miasta. Tym razem dzieci odwiedziły siedzibę Poczty Polskiej mieszczącą się przy ulicy Jagiellońskiej.

W czasie wycieczki  przedszkolaki zwiedziły różne pomieszczenia poczty (min. sortownię przesyłek), do których klienci urzędu nie mają wstępu. Zapoznały się z ich funkcjami i zakresem obowiązków pracowników poczty. Dowiedziały się po co istnieją urzędy pocztowe oraz  jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość. Poznały  drogę listu/ paczki od adresata do odbiorcy.Pracownice poczty przybliżyły dzieciom znaczenie słów: list, paczka, adresat, nadawca, stempel pocztowy. Największą frajdę sprawiła dzieciom zabawa stemplem pocztowym i choć przez chwilę mogły poczuć się, jak prawdziwi pracownicy poczty.

Dzięki tej wizycie przedszkolaki dowiedziały się jak bardzo potrzebna i odpowiedzialna jest praca pocztowców w urzędzie pocztowym i listonoszy- pracowników terenowych.

Dziękujemy serdecznie Pani Naczelnik Poczty Polskiej w naszym mieście za umożliwienie poznania przez przedszkolaki funkcjonowania  urzędu pocztowego „od kuchni” .

Paniom, które nam zdradzały arkana pracy pocztowców dziękujemy za fachowe doradztwo oraz  miłą i serdeczną atmosferę.