Strona główna

„Tęczowy pląs” – czyli IV edycja przedszkolnego przegląd tanecznego w naszym przedszkolu.

Już po raz czwarty w naszym przedszkolu zorganizowany został przegląd taneczny „Tęczowy pląs”, w którym udział wzięły wszystkie przedszkolaki z „Tęczowej Dwójeczki” czyli 13 grup. 3 grupy 3 – latków, 3 grupy 4-latków, 3 – grupy 5-latków i 4 grupy 6 – latków.  Każda grupa zaprezentowała układ choreograficzny do znanych i lubianych utworów nowoczesnych. Przegląd został zorganizowany w naszym przedszkolu już po raz czwarty,  ale każdy był ciekawy jego przebiegu.

Ocenie podlegało m. in.: technika taneczna, dobór muzyki oraz repertuaru, stosowanie różnych form tanecznych, synchronizacja, opracowanie choreograficzne, dobór strojów i rekwizytów, muzykalność, ogólne wrażenie artystyczne. Oceniali profesjonalnym okiem: Renata Jaroszewicz- nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Wys. Maz, Agnieszka Zgierun  - Przewodnicząca Rady Rodziców naszego przedszkola oraz Grzegorz Ostrowski – nauczyciel w Zespole Szkół im. M. Kopernika w Wys. Maz. Impreza ta miała charakter przeglądu nie bez powodu. Trudno byłoby wyłonić zwycięzców w każdej kategorii wiekowej, gdyż wszystkie dzieci były przygotowane na bardzo wysokim poziomie. Dlatego wszyscy zajęli czołowe miejsca, wszyscy byli wygrani. Wszystkie  zespoły taneczne, biorące udział w konkursie wykazały się kreatywnością i doskonałym wyczuciem rytmu. Jednymi słowy, spisały się na medal!!! Dla wszystkich uczestników serdeczne gratulacje.