Szukamy jesieni – grupa XIII na wycieczce w parku.

Jesień choć chłodna i słotna to kryje w sobie wiele piękna, które można zobaczyć tylko przez bezpośredni kontakt z przyrodą. Przedszkolaki z grupy XIII 23 września 2019r wybrały się do parku miejskiego w poszukiwaniu oznak jesieni. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią i barwy polskiej złotej jesieni, rozpoznawały najpopularniejsze gatunki roślin i zwierząt żyjących w parku.

Dzieci podziwiały jesienne barwy ukryte w  drzewach i krzewach, słuchały odgłosów przyrody. 5, 6 latki z zapałem zbierały kolorowe liście, tworząc z nich piękne bukiet. Gromadziły też inne  najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie, kasztany, owoce wierzby, klonu, lipy i jarzębiny, którymi przyozdobiły nasz przedszkolny kącik przyrody oraz będą wykorzystane do wykonania prac plastycznych o tematyce jesiennej. Znaleźliśmy również chwilę czasu, aby odpocząć przy szumie fontanny i kwitnących jesiennych kwiatach.