Wycieczka do sklepu owocowo - warzywnego

O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw wiedzą dzieci z grupy XIII. Dnia 03.10.2019r. wybraliśmy się z wizytą do pobliskiego sklepu owocowo – warzywnego. Panie ekspedientki przyjęły nas z ogromnym entuzjazmem i dużą serdecznością. Dzieci wykazywały się ogromną wiedzą, bezbłędnie nazywały i wskazywały poszczególne warzywa i owoce, które można nabyć w sklepie owocowo – warzywnym. Przedszkolaki miały okazję, nie tylko przyjrzeć się im z bliska, dostrzec ich kształty, kolory i fakturę, ale również mogły poznać owoce i warzywa, które nie są hodowane w Polsce, czyli owoce egzotyczne.

Wspólnie z dziećmi dokonaliśmy zakupu ulubionych owoców, dzięki czemu mogły również zapoznać się z pracą ekspedientki. Następnie w przedszkolu przyrządziliśmy szaszłyki owocowe, dzieci samodzielnie nadziewały na patyczki swoje ulubione owoce. Po skończonej pracy wszystkie przedszkolaki ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Teraz już każdy wie, że owoce i warzywa są niezbędnym źródłem witamin.