Smaczny i zdrowy sok jabłkowo-marchewkowy.

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Są one doskonałym źródłem witamin i cennych składników.

Przedszkolaki z grupy I przekonały się o tym podczas robienia i picia soku.
Zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką, jej działaniem, poznały też zasady bezpieczeństwa. Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i warzyw, później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Sok wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.