Grupa I z wizytą w sklepie z pieczywem.

Przedszkolaki z grupy I wybrały się na wycieczkę dydaktyczną do sklepu piekarniczego Państwa Zgierun. W sklepie dzieci poznały różne rodzaje chleba i bułek. Zauważyły różnice w kolorze i kształcie pieczywa. Przedszkolaki znalazły w piekarni różne rodzaje pieczywa – niektóre mniej, inne bardziej wartościowe pod względem odżywczym. Pracownica sklepu piekarniczego bardzo ciekawie omówiła i pokazała różne gatunki pieczywa: bułeczki, chleby, rogaliki, chałki, grahamki itp.

Maluchy nie mogły się nadziwić, jak dużo rodzajów pieczywa jest na półkach w sklepie piekarniczym. Dzięki wizycie w sklepie mogliśmy obserwować jak dorośli dokonują zakupów, sami też kupiliśmy różne rodzaje pieczywa na spróbowanie. Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone i bogatsze o nową wiedzę. Wybór należy do każdego z nas, ale pamiętajmy, że razowy, ciemny chleb z ziarnami jest zdrowszy.