Co powstaje z mleka? Kilka słów o Mlekovicie

W ramach tygodnia pt. „Co z czego powstaje”, grupa VIII poznała tajniki powstawania wełny, chleba, a także mleka. Czterolatki postanowiły przyjrzeć się bliżej mleku ze względu na mieszczącą się w naszym mieście Spółdzielnię Mleczarską MLEKOVITA. Grupa VIII mogła zobaczyć w jakich strojach pracują pracownicy mleczarni. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób mleko dociera do mleczarni, oraz w jaki sposób pracownicy otrzymują z mleka mleczne produkty. Grupa VIII wie, że Mlekovita produkuje nie tylko mleko, ale też sery, masło, serki, jogurty i wiele innych produktów mleczarskich. Uzupełnieniem tematu była wycieczka do sklepu spożywczego „Lewiatan”, gdzie dzieci mogły zobaczyć na półkach sklepowych oraz kupić mleczne produkty.