Witaminy, witaminy! W grupie III sałatkę i sok robimy.

Jesień kojarzy się z kolorowymi listkami, z kasztanami, orzechami, z wiewiórką, jeżem i z deszczem. Jesień to również pora roku, w której nasz organizm potrzebuje więcej witamin niż zazwyczaj. Jedzenie sezonowych owoców i warzyw jest najlepszą formą dostarczenia witamin.

Dlatego ­ w pewien październikowy dzień - dzieci z grupy III z radością wykonały sałatkę owocową. Praca zespołowa była znakomita, a efekty tej pracy – smaczne i zdrowe! Innego dnia z zaciekawieniem dzieci oglądały przedmioty, za pomocą których można zrobić sok owocowy, czy też warzywny. Poznały działanie sokowirówki i wiedzą, że tę maszynę obsługiwać może osoba dorosła. Soku spróbowała większość dzieci, brawo. Pod koniec października rozmawialiśmy o mące i chlebie, poszliśmy więc na wycieczkę do sklepu Mila, Szukaliśmy tam stoiska z pieczywem. A podczas degustacji różnego rodzaju chlebów, nikt z nas nie spodziewał się, że pieczywo zniknie tak szybko :)

Sałatka

Sok