Wizyta pielęgniarki w grupie VIII

W ramach tygodnia pt. „Zdrowie i bezpieczeństwo” czterolatki z grupy VIII gościły w swojej sali babcię Kuby – Panią Ewę, która jest pielęgniarką. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego dzieci nie mogą samodzielnie spożywać lekarstw, jak dbać o swoje zdrowie, żeby nie chorować (jeść owoce, warzywa, ubierać się stosownie do pogody itd.). Czterolatki były również ciekawe jak wykonuje się zastrzyki.

Pani pielęgniarka zaprezentowała przedszkolakom rekwizyty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce w codziennej pracy – stetoskop, ciśnieniomierz, termometr, strzykawki, bandaże oraz wyjaśniła do czego służą. Pani Ewa uświadomiła również dzieciom konieczność przyjmowania leków w czasie choroby zaleconych przez lekarza i podawanych wyłącznie przez rodziców. Na koniec spotkania każdy mógł posłuchać bicia swojego serca przez prawdziwy stetoskop.