Strona główna

6 grudnia- mikołajki

Co roku wszystkie dzieciaczki z niecierpliwością oczekują nadejścia zimy. Wraz z pierwszym śniegiem ta niecierpliwość znacznie wzrasta. Pierwszy śnieg zwiastuje im, że niedługo zawita Święty Mikołaj. W naszym przedszkolu w imieniny Mikołaja, czyli 6 grudnia zorganizowaliśmy dzieciom imprezę mikołajkową. Wszystkie grupy miały za zadanie przygotować się tzn. założyć czerwone ubranie i przygotować piosenkę dla Mikołaja.

W trakcie uroczystości nieoczekiwanie do jednej z pań zadzwonił Mikołaj, że się spóźni i żeby dzieci pobawiły się chwilę bez niego. Niestety musiał zajechać do serwisu, ponieważ Rudolfa bolało kopytko. Zgodnie z jego wolą zabawa rozpoczęła się bez niego. Dzieci odpowiadały na pytania związane z zaproszonym gościem i z nadchodzącą porą roku. W pewnej chwili rozległy się dzwonki, wszyscy odetchnęli z ulgą- Mikołaj dotarł w asyście swoich pomocników elfów. Wspólnie z dziećmi potańczył, odpowiedział na wszystkie ich pytania i rozdał każdej grupie upominki. Dzieci były zachwycone, że i w tym roku zawitał do naszego przedszkola. Wszystkie zgodnie zadeklarowały, iż będą grzecznie oczekiwały na Święta aby odwiedził też ich domy.