Grupa VIII piecze pierniki

Przedświąteczny czas to wspaniała okazja, aby zapoznać dzieci ze Świętami Bożego Narodzenia, kultywować tradycje świąteczne czy też tworzyć magiczną, świąteczną atmosferę. Grupa VIII już od pierwszych dni grudnia wyczekiwała przyjścia Świętego Mikołaja do Przedszkola w Mikołajki. Aby dobrze się do tego przygotować wspólnie ozdobiliśmy salę, stworzyliśmy zimowo-świąteczny kącik przyrodniczy czy też ubraliśmy piękną choinkę ozdobami przyniesionymi z domu – każdy mógł zawiesić swoją ozdobę. Czytaliśmy bajki o Mikołaju, oglądaliśmy świąteczne bajki, robiliśmy świąteczne karty pracy, prace plastyczne, ale też upominki na Kiermasz Bożonarodzeniowy oraz upominki dla rodziców z okazji Świąt.

W tym roku postanowiliśmy również upiec świąteczne pierniki. Jednego dnia zagnietliśmy ciasto, wycięliśmy z niego różne wzory, a następnie nasze kochane Panie kucharki pomogły nam je upiec. Po kilku dniach przystąpiliśmy do ozdabiania ciasteczek. Każde dziecko mogło ozdobić pierniki według własnego uznania. Mieliśmy do dyspozycji lukier w dwóch kolorach, kolorowe posypki oraz kolorowe pisaki. Po upływie kolejnych kilku dni nastąpiła najmilsza część przygotowywania pierników- degustacja! Nasze wypieki były pyszne, a czas spędzony w miłej atmosferze wprowadził nas w świąteczny nastrój.