Lekcja historii dla przedszkolaków

W naszym przedszkolu uczymy dzieci patriotyzmu już od najmłodszych lat poprzez czytanie baśni i legend polskich, realizując temat związane z miastem, powiatem oraz ojczyzną. Jednak najlepszą lekcją historii i patriotyzmu jest móc uczestniczyć aktywnie w takiej lekcji. 12 września pięciolatki z przedszkola wzięły udział w Konnej Wyprawie Wrześniowym Szlakiem 1939- 2019.

Dzieci osobiście witały przejeżdżające przez miasto Pododdziały Kawalerii Żołnierzy Wojska Polskiego. Mogły z bliska obejrzeć kawalerzystów, ich wyposażenie i piękne konie. Na placu przy Miejskim Ośrodku Kultury obejrzały pokazy sprawności kawaleryjskiej musztry konnej,  wystawę wyposażenia, uzbrojenia i umundurowania z tamtego okresu. Udział w takiej lekcji historii dzieci zapamiętają na bardzo długo.