Kupujemy witaminy...

Wielokrotnie rozmawiamy z naszymi podopiecznymi na temat tego, jak trzeba się odżywiać żeby być zdrowym. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużej ilości warzyw i owoców, które są bogatym źródłem witamin.

W październiku  starszaki  z grupy XI wybrały się na poszukiwanie witamin. Miejscem, w którym znalazły najwięcej witamin nie była apteka, lecz sklep warzywniczy.

Pani ekspedientka chętnie prezentowała rzodkiewki, marchewki, ogórki, paprykę, pomidory, ziemniak, rzepy, kalarepy. Podczas wizyty w sklepie dzieci utrwaliły nazwy warzyw. Miały okazję stać się klientem i kupić wybrane przez siebie warzywo.

Po powrocie do przedszkola, starszaki dokładnie umyły zakupione warzywa a panie przygotowały talerze pełne kolorowych warzyw. Dzieci mogły spróbować zakupionych warzyw.