Wycieczka grupy V do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Przedszkolaki uwielbiają wycieczki, które stwarzają okazję do różnorodnych kontaktów z rzeczywistością, nabywania określonych doświadczeń, rozwijają mowę i myślenie. W październiku wybraliśmy się na wycieczkę do stolicy, aby móc zawitać do Centrum Nauki Kopernik.

Nasze atrakcje rozpoczęły się od seansu w Planetarium, gdzie po wirtualnym lesie oprowadzał nas zając Franek oraz obejrzeliśmy bajkę pt. Pod jednym niebem. Potem przedszkolaki ruszyły odkrywać i eksperymentować na wystawach dot. świata przyrody i techniki. Ostatnim punktem w Centrum Nauki Kopernik była wystawa Bzzz! Gdzie dzieci mogły samodzielnie odkrywać ciekawe elementy przyrody tj., oglądanie owadów pod mikroskopem, wysłuchać dźwięków różnych ptaków i odgłosów dobiegających z łąki i wiele, wiele innych. Było bardzo ciekawie i zaskakująco.