Czary - mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie.

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. W piątek, 29 listopada  obchodziliśmy w  grupie X Andrzejki. Przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom.

Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Przekuwały serduszko z imionami, aby dowiedzieć się jak będzie miał na imię przyszły mąż i żona. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych rekwizytów sprawdzały kim zostaną w przyszłości.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.