Strona główna

Starszaki ze szkoły sprzątają świat

            Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata". W dniu 19 września nasze przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji, której celem było kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie troski o jakość życia na Ziemi.

           Akcja odbyła się w formie zabawy. Dzieci doskonale wiedziały, że należy dbać o przyrodę i chronić ją, by korzystać z jej uroków. Pojęcia: recykling i segregacja śmieci nie przysporzyły naszym przedszkolakom żadnego problemu.  Starszaki potrafiły bezbłędnie posegregować śmieci i wrzucić je do odpowiednio oznakowanych pojemników. Następnie wyposażone w rękawiczki ochronne i worki dzieci poszły sprzątać najbliższą okolicę.

             Po zakończeniu akcji z poczuciem dobrze wykonanej pracy potrzebnej środowisku dzieci wróciły do przedszkola. Pozostała refleksja, że być może w przyszłym roku będzie mniej śmieci do zebrania w miejscach, które przecież mają służyć naszym mieszkańcom do celów rekreacyjnych.