Rozwijamy kompetencje cyfrowe

Dnia 14.02.2020r. dzieci z grupy VII odbyły  wycieczkę do pracowni komputerowej znajdującej się w szkole Podstawowej nr. 1 w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem komputerów i tablicy interaktywnej. Pani Agnieszka prowadząca spotkanie z dziećmi zapoznała je z projektem edukacyjnym: „Elementarz małego informatyka”.

Dzieci świetnie się bawiąc, wykonywały zadania z kodowania i programowania pod instrukcję nauczyciela, które nie sprawiały im żadnych trudności. Przedszkolaki z zainteresowaniem ćwiczyły spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia, poznawały język komunikacji z komputerem, a poprawnie wykonane zadanie dostarczało im wiele satysfakcji i radości. Na koniec każde dziecko otrzymało medal „Super informatyka”.