Strona główna

W karnawale

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

Aby tradycji stało się zadość  i w tym roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Balowaliśmy aż dwa dni. Pierwsza z imprez w dniu 17 lutego była przeznaczona dla dzieci młodszych, uczestniczyły w niej grupy I, II, III, IV i IX. Drugiego dnia- 18 lutego bawiły się „starszaki” z grup VIII, V, VI, VII, XIII. Na te dni przedszkole odmieniło się nie do poznania. Wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoki, piratów, policjantów, Spider-Manów, Batmanów... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.Przedszkolaki były nie do poznania. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych czy ruchowych. Każdy mógł zaprezentować swój strój przed społecznością przedszkolną.. Był również św. Mikołaj, który też bawił się i tańczył razem z nami. W trakcie imprezy robione były również pamiątkowe zdjęcia. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Maluchy

Starszaki