U zegarmistrza gra muzyka

W dniu 28 lutego przedszkolaki z grupy I udały się z wizytą do zakładu zegarmistrzowskiego, aby poznać bliżej ciekawy, ale niestety ginący już zawód zegarmistrza. Zegarmistrz w interesujący sposób opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca.Przedszkolaki z wielką uwagą słuchały opowieści o mechanizmach odmierzających czas. Dowiedziały się, jak zbudowany jest zegar oraz jakimi narzędziami się go naprawia.

W zakładzie zegarmistrzowskim mieliśmy możliwość poznania przeróżnych zegarów: kieszonkowe, naręczne, wahadłowe, ścienne, stojące, budziki, zegary elektryczny, z kukułką, klepsydry i inne. Maluszki  z dużym zainteresowaniem słuchały muzyki zegarów ściennych. Przedszkolaki chętnie zadawały pytania, dzięki czemu mogły poszerzyć swoją wiedzę. To była bardzo ciekawa wizyta.