Zajęcia w bibliotece

W miesiącu lutym pięciolatki naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do biblioteki, by od najmłodszych lat rozwijać zamiłowanie do czytania, zapoznać się z wartością książki, z kanonem literatury dziecięcej oraz uczyć się szacunku do niej. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały różne pomieszczenia biblioteki i z uwagą słuchały objaśnień.

Podczas zajęć edukacyjnych poznały zasady korzystania ze zbiorów wypożyczalni i czytelni, przypomniały sobie, dlaczego należy szanować książki i co to oznacza dla małego czytelnika. Następnie z uwagą wysłuchały wierszy przeczytanych przez panią bibliotekarkę, która zachęcała dzieci do czytania książek, oraz ich wypożyczania. Wizyta w bibliotece była dla nas dużą zabawą, wniosła wiele radości - dzieci dowiedziały się, że oprócz książek, czekają na nie w bibliotece gry komputerowe, puzzle oraz gry planszowe. Te zajęcia zostaną na długo w naszej pamięci i wkrótce będziemy samodzielnie wypożyczać książki z biblioteki.