Z wizytą w gabinecie weterynaryjnym

Nie tylko ludzie potrzebują pomocy lekarza, zwierzęta też mogą chorować.  Przekonały się o tym przedszkolaki z grupy III, kiedy znalazły w swojej sali chorego misia. Dzieci od razu udały się po fachową pomoc do gabinetu weterynaryjnego „Cztery łapy”.  Pani weterynarz Iwona Choińska z ogromną troską zajęła się pacjentem. Wszyscy uważnie obserwowali jej poczynania. Najpierw osłuchała misia stetoskopem. Potem założyła opatrunek na chore ucho i zrobiła misiowi zastrzyk, żeby jak najszybciej powrócił do zdrowia. Kiedy pacjent odpoczywał po zabiegach, dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały wyposażenie gabinetu- szafę z lekami, laboratorium, salę operacyjną.

Przedszkolaki dowiedziały się, że o zdrowie zwierząt trzeba tak samo się troszczyć, jak o swoje własne.

W nagrodę za troskę o zdrowie misia przedszkolaki otrzymały od pani weterynarz prezenty- styropianowe pieski, które będą malować w przedszkolu farbami.